Замовляючи ремонт квартири в компанії Вертикаль, ви залишитеся задоволені якістю ремонту! У нас працюють найдосвідченіші і сумлінні майстри. Наш професіоналізм підтверджений державною ліцензією на виконання ремонтно будівельних робіт.
Для того щоб швидко і без зайвих витрат зробити ремонт, потрібно з самого початку детально розпланувати послідовність виконання робіт. Який би ремонт не довелося робити, простий косметичний або капітальний, з переплануванням, в новій квартирі, або старій, тільки попередній чіткий план врятує вас від затяжного виснажливого ремонту.
Сам порядок ремонтних робіт залежить від особливостей технології виробництва. Ви значно заощадите час, коли будете знати, які інструменти та матеріали вам знадобляться на тому чи іншому етапі, і погодите всі організаційні питання. Наприклад, великогабаритні матеріали, такі як цегла, різні блоки, сухі суміші, краще завозити поетапно, з запасом не більше ніж в один тиждень.
Демонтажні роботи
Першим етапом ремонту стануть найбрудніші роботи – демонтаж старих віконних рам, дверей і дверних коробок, підлогового покриття і, в разі перепланування, старих перегородок. При ремонті в нових квартирах краще перестрахуватися і, витративши небагато часу, простукати всі поверхні для виявлення можливих пустот. Їх потрібно розкрити і виправити неякісну штукатурку, інакше нова в цих місцях з часом просто відвалиться.
Наступним, не менш брудним етапом стане установка нових вікон, підвіконь і віконних відкосів. Це робиться відразу, бо потім неминучий при цій роботі пил і бруд будуть просто неприпустимі. Нові вікна після установки потрібно захистити від подряпин плівкою, а підвіконня оргалитом.
Демонтаж перегородок потрібно робити дуже обережно, щоб не потрапити на приховану електропроводку і не пошкодити сантехнічні труби.
Прокладка електропроводки
Наступним етапом стануть роботи з прокладання електропроводки. Незалежно від того, буде вона прокладена в стінах або по підлозі, для кращої безпеки і надійності проводи прокладають всередині спеціальних пластикових або металевих труб. Вони захистять електропроводку від можливого зовнішнього пошкодження і полегшать заміну проводу, не потрібно буде розкривати стіни або підлогу. Для такої перетягувальної проводки потрібно спочатку закласти в труби спеціальну дріт.
Сантехнічні роботи
Паралельно з подальшими малярськими роботами проводяться роботи у ванній та кухні. Зварювання, штроблення і розведення труб, підводка під радіатори, установка кранів і кронштейнів – все це потрібно робити за строго розробленим планом розміщення сантехніки.
Для внутрішньої розводки труб водопостачання використовуються в основному два види розводки: колекторна і трійникова. Перша, звичайно, кращий з варіантів, оскільки не втрачається тиск внаслідок того, що на кожен прилад проводиться окремий трубопровід. Але, якщо вибирати більш економічний спосіб, то варто зупинитися на трійниковому способі розведення труб. Тут від колектора йде тільки один трубопровід, до якого приєднуються за допомогою трійників труби на кожен окремий прилад.
Електропроводка у ванній повинна обов’язково заземлюватися.
Далі встановлюється ванна, вирівнюються стіни, і укладається плитка. Після монтажу стелі виконується вирівнювання підлоги і укладається плитка на підлогу. І лише в останню чергу встановлюються інша сантехніка, пристрої, змішувачі та аксесуари.
Перепланування
Після прокладки розмітки майбутніх перегородок зводяться, власне, самі перегородки. Прокладається електропроводка, по необхідності переварюються стояки для опалення.
Влаштування стяжки
У зв’язку з тим, що плити перекриттів зазвичай виготовляються рівними тільки з одного боку, перепади рівнів поверхні підлоги можуть досягати 10 сантиметрів. Вирівняти цю поверхню можна за допомогою стяжки. Найдешевший спосіб – це проста стяжка з піскобетону. Але її буде важче розрівняти, і період її повного висихання займає до 40 днів.
Набагато швидше і легше виконати стяжку за допомогою наливних самовирівнюючих підлог. Час остаточного висихання тут – 15 днів, а вирівнювання відбувається майже автоматично, відразу після того, як рідкий розчин суміші розтікся.
Іноді, коли «мокрі процеси» неможливо застосувати, стяжка виконується за технологією сухого, насипного вирівнювання.
Також в стяжку встановлюється і система «тепла підлога».
Покриття підлоги
Залежно від типу покриття підлоги проводяться попередні роботи. Після покриття стяжки бітумною мастикою укладають листи фанери. Для найбільш щільного кріплення кожен лист повинен бути прикріплений не менше ніж на 30 – 50 саморізів. В іншому випадку можливе спучування, така підлога буде скрипіти. Листи фанери на підлозі також додатково забезпечують додаткову звуко-і теплоізоляцію. Після їх укладання можна поклеїти шпалери під фарбування. Якщо в кімнаті передбачається ламінований паркет або дошка, то звичайні (не під фарбування) шпалери в такому випадку клеяться перед монтажем підлогового покриття.
Штучний паркет укладається в першу чергу. Після циклювання і покриття паркету хоча б одним шаром лаку можна клеїти шпалери. При циклюванні утворюється велика кількість дуже їдкого пилу, який осідає на шпалерах. А лаком потрібно покривати паркет, щоб захистити його від неминучої при поклейці шпалер вологи.
Після висихання лаку паркет застеляється шаром оргаліту і проклеюється скотчем по стиках і місцях примикання до стін для захисту під час фарбування і білення.
Попередня обробка стін і стель
Вирівняти стіни і стелю до ідеальної рівності можна за допомогою двометрового правила. Після висихання штукатурки і шпаклівки прикладається правило і вимірюється просвіт між ним і вирівнюється поверхнею. Він повинен бути не більше 2 мм.
На висохлі після вирівнювання стіни знову наноситься шпаклівка, яка шліфується після висихання. Під фарбування на стіни наноситься фінішна шпаклівка, яка, у свою чергу, знову шліфується.
Потрібно пам’ятати, що кожен шар покриття, будь то штукатурка, шпаклівка або грунтовка, повинен повністю висохнути перед нанесенням наступного. Це вимагає певних тимчасових витрат, але результат вас не розчарує – рівні стіни і стеля роблять приміщення об’ємнішим, фарба лягає рівно, на шпалерах краще зберігається малюнок.
Фінішна обробка
На закінчення проводяться малярні роботи: фарбування стін, побілка або фарбування стель, укладання керамічної плитки, поклейка шпалер. Тільки після цього встановлюються плінтуса та двері, монтуються розетки, вимикачі та освітлювальні прилади.
Тепер прийшов час зняти захист з паркету і покрити його рештою шарів лаку.