Хто з нас не мріє залишити всі негаразди за стінами рідного, теплого, затишного будинку. А тут ще енергетична криза не дає спокою. Словом, треба утеплятися. І перестаньте мучити всіх кого тільки можна в пошуках відповіді «як?». Відповідь на поверхні. Ні, не треба купувати більш потужний обігрівач, потрібно всього лише грамотно утеплити квартиру.
Якщо можливості дозволяють, то утеплення квартир потрібно здійснювати комплексно. Це означає, що утеплити потрібно стіни, горище, комунікації, тобто все, що може пропускати тепло. Якщо трапилося так, що коштів не вистачає, утеплення квартир можна здійснювати поетапно.
Важливо! Правильно утеплена квартира економить до 50% тепла! Непоганий результат, правда? Ще один аргумент на користь того щоб зайнятися цим питанням.
Технічно потік тепла, що проходить через подвійне скло вікон, набагато більше того, що проходить через стіни. Але враховуючи, що площа стін перевершує площу всіх інших конструкцій, втрата тепла через стіни перевищує всі інші.
І найефективнішим способом утеплення квартири є утеплення квартир зовні. Чому?
- Насамперед, це дозволить зберегти тепло всередині квартири в холодну пору. А в спеку збережеться прохолода.
- Видалення вологи, яка концентрується всередині системи зовнішнього утеплення, робить неможливим утворення цвілі і грибка на стінах всередині квартири. Заодно вирішиться проблема герметизації швів в панельних будинках.
- Наклеєний додатковий каркас з гіпсокартону перешкоджає руйнуванню бетону і корозії сталевої арматури. До бетону практично немає доступу вуглекислого газу, води та інших агресивних речовин і газів.
- І величезним плюсом, особливо у великих містах, є звукоізоляція зовнішніх стін.
Проте у ряді випадків рятівного зовнішнього утеплення недостатньо, якщо мова йде про утеплення квартир панельних будинків економного типу, наприклад. Технологія утеплення квартир зовні передбачає герметизацію швів і потовщення стіни квартири, але цього може бути недостатньо. На допомогу прийде внутрішнє утеплення квартири.
Утеплення квартир зсередини потрібно почати з заміни вікон. Якщо все ще стоїть звичайне скло в дерев’яних рамах, краще замінити його на склопакети. Або хоча б добре утеплити існуючі – залити по периметру герметик і поставити на рами гумовий ущільнювач. До речі, сучасні радіатори теж варто поставити замість застарілих чавунних. Саме час і для утеплення стін гіпсокартоном, але в тому випадку, якщо житлова площа це дозволяє.
Який би вид утеплення ви не вибрали, наші майстри однаково добре впораються з завданням. У підсумку ваш будинок не тільки змінить фасон «верхнього і нижнього одягу», а й збереже тепло і заощадить гроші на сплату електроенергії. Адже краще витратити їх на якусь приємну дрібничку для себе, правда?